1008240

WILHELM KÅGE

Skål, stengods "Argenta", Gustavsberg, 1930/40-tal.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Skål med hänklar. Utvändigt dekor av drakar, invändigt zickzackdekor. Modellnummer 901. Diameter 27, inklusive hänklar 33 cm. Höjd 14 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage. Spricka vid hänkel.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 850
    178 EUR
    204 USD

    Budhistorik (8 bud)
    411 feb 20:461850SEK
    511 feb 19:121750SEK
    4A11 feb 19:121650SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes