1008267

WILHELM KÅGE

Vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1930/40-tal.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Blomsterbukett. Modellnummer 1132. Höjd 14 cm.

Konditionsrapport

Andra sortering. Obetydligt ytslitage. Krackelyr.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    2 200
    212 EUR
    243 USD

    Budhistorik (24 bud)
    711 feb 21:212200SEK
    3A11 feb 18:522000SEK
    411 feb 18:522000SEK