1008277

WILHELM KÅGE

Vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1946.

Koppargrön glasyr med handmålad silver dekor. Reliefmönster samt stiliserade blommor. Modellnummer 1215. Höjd 20,5 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage. En smärre mynningsnagg.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    1 710
    172 EUR
    216 USD

    Budhistorik (18 bud)
    8A11 feb 19:141710SEK
    911 feb 19:141610SEK
    811 feb 18:541510SEK