1008280

WILHELM KÅGE

Skålar, 3 st, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Stiliserade blommor. Modellnummer 1094. Diameter 10-15 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage. Största skålen med texten Bandy 1953 på fotringen. Krackelyr.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    600
    59 EUR
    69 USD

    Budhistorik (8 bud)
    411 feb 21:00600SEK
    311 feb 20:11550SEK
    4A11 feb 20:10500SEK