1008280

WILHELM KÅGE, skålar, 3 st, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Stiliserade blommor. Modellnummer 1094. Diameter 10-15 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage. Största skålen med texten Bandy 1953 på fotringen. Krackelyr.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    600
    58 EUR
    67 USD

    Budhistorik (8 bud)
    411 feb 2018 21:00600SEK
    311 feb 2018 20:11550SEK
    4A11 feb 2018 20:10500SEK