1008302

WILHELM KÅGE

Skålar, 2 st, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Liljekonvaljer. Bland annat modellnummer 1196. Längd 11,-21 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Stor skål med mindre kantnagg.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    400
    39 EUR
    46 USD

    Budhistorik (3 bud)
    311 feb 21:26400SEK
    211 feb 19:39350SEK
    1 5 feb 22:14300SEK