1008962

WILHELM KÅGE, skål, flintgods, "Argenta", Gustavsberg, 1931.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Stiliserade blommor. Modellnummer 796. Diameter 11.5 cm.

Konditionsrapport

Krackelyr. Slitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    400
    39 EUR
    44 USD

    Budhistorik (3 bud)
    1A9 feb 2018 23:56400SEK
    29 feb 2018 23:56350SEK
    13 feb 2018 18:04300SEK