1008963

WILHELM KÅGE

Skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1930/40-tal.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Zickzackmönster. Modellnummer 1053. Diameter 10 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V61

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    2 500
    252 EUR
    316 USD

    Budhistorik (29 bud)
    511 feb 21:202500SEK
    6A11 feb 21:202300SEK
    611 feb 21:172205SEK