1008963

WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1930/40-tal.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Zickzackmönster. Modellnummer 1053. Diameter 10 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    2 500
    242 EUR
    285 USD

    Budhistorik (29 bud)
    511 feb 21:202500SEK
    6A11 feb 21:202300SEK
    611 feb 21:172205SEK