Japanese Woodcuts
1000811

UTAGAWA KUNIYOSHI (1797/98-1861), färg träsnitt, 8 stycken. Japan, från serien "Sixty-nine stations of Kisokaido Road"

Utagawa kuniyoshi (1797/98-1861), färg träsnitt, 8 stycken. japan, från serien "sixty-nine stations of kisokaido road".

Warabi (蕨), nr 3, Itahana (板花), nr 15, Wada (和田), nr 29, Gôdo (河渡), nr 55, Bamba (番場), nr 63, Echikawa (越川), nr 66, Odai (小田井), nr 22, Nihonbashi, nr 1.

Bladmått ca 25,5x35,5 cm

Slitage, revor, veck, missfärgningar, bleknad, lagningar.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Klubbat pris
13 510
1 285
1 337
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (47 bud)
4 feb 2018 21:02
13 510 SEK
4 feb 2018 21:02
13 010 SEK
4 feb 2018 21:02
13 000 SEK
4 feb 2018 20:59
12 510 SEK
4 feb 2018 20:59
12 010 SEK
Rekommendationer