UTAGAWA KUNIYOSHI (1797/98-1861), färg träsnitt, 8 stycken. Japan, från serien "Sixty-nine stations of Kisokaido Road"

Warabi (蕨), nr 3, Itahana (板花), nr 15, Wada (和田), nr 29, Gôdo (河渡), nr 55, Bamba (番場), nr 63, Echikawa (越川), nr 66, Odai (小田井), nr 22, Nihonbashi, nr 1.

Bladmått ca 25,5x35,5 cm

Slitage, revor, veck, missfärgningar, bleknad, lagningar.

Klubbat pris
13 510
1 199
1 251
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (47 bud)
4 feb 2018 21:02
13 510 SEK
4 feb 2018 21:02
13 010 SEK
4 feb 2018 21:02
13 000 SEK
4 feb 2018 20:59
12 510 SEK
4 feb 2018 20:59
12 010 SEK
4 feb 2018 20:58
11 510 SEK
4 feb 2018 20:58
11 010 SEK
4 feb 2018 20:58
11 000 SEK
4 feb 2018 20:56
10 510 SEK
4 feb 2018 20:56
10 010 SEK
4 feb 2018 20:53
9 610 SEK
4 feb 2018 20:53
9 410 SEK
4 feb 2018 20:53
9 210 SEK
4 feb 2018 20:53
9 010 SEK
4 feb 2018 20:52
8 800 SEK
4 feb 2018 20:52
8 600 SEK
4 feb 2018 20:51
8 210 SEK
4 feb 2018 20:50
8 010 SEK
4 feb 2018 20:50
8 000 SEK
4 feb 2018 20:50
7 710 SEK
4 feb 2018 20:50
7 510 SEK
4 feb 2018 20:50
7 210 SEK
4 feb 2018 20:50
7 010 SEK
4 feb 2018 20:49
6 700 SEK
4 feb 2018 20:49
6 500 SEK
4 feb 2018 20:47
6 300 SEK
4 feb 2018 20:44
6 100 SEK
4 feb 2018 20:44
6 000 SEK
4 feb 2018 20:44
5 900 SEK
4 feb 2018 20:44
5 700 SEK
4 feb 2018 20:44
5 500 SEK
4 feb 2018 20:44
5 300 SEK
4 feb 2018 20:41
5 100 SEK
4 feb 2018 20:41
4 900 SEK
4 feb 2018 20:30
4 700 SEK
4 feb 2018 17:56
4 500 SEK
4 feb 2018 17:56
4 400 SEK
3 feb 2018 14:15
4 200 SEK
3 feb 2018 14:14
4 000 SEK
3 feb 2018 14:14
3 900 SEK
3 feb 2018 14:14
3 700 SEK
3 feb 2018 14:14
3 500 SEK
1 feb 2018 20:01
2 900 SEK
1 feb 2018 20:01
2 700 SEK
1 feb 2018 8:44
2 500 SEK
31 jan 2018 20:27
350 SEK
29 jan 2018 13:38
300 SEK