Japanese Woodcuts
1003904

UTAGAWA KUNIYOSHI (1797/98-1861), färg träsnitt, diptyk. Japan, Higashiyama Sakura sôshi, 1851-53.

Avbildar en scen från Higashiyama boken, i Nakamura teatern. Publicerad av Enshu-ya Hikobei. Totalmått 50x36 cm.

Veck, kantskador, missfärgningar, ihopklistrade, delvis uppklistrad på passepartout. Ej examinerad undertill, fläckar, smärra maskstungen, ser ut som lagningar undertill.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Klubbat pris
1 900
181
188
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
10
4 feb 2018 20:43
1 900 SEK
4 feb 2018 20:43
1 800 SEK
9
4 feb 2018 20:41
1 700 SEK
4 feb 2018 20:41
1 600 SEK
10
4 feb 2018 20:40
1 500 SEK
Rekommendationer
 Dölj
 Visa mer

Modern Art + Design 640

479. Bengt Ruda, "Cavelli", fåtölj, Ikea, 1958-59.
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
Fair warning
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
Aktuellt bud:
155 000 SEK