Japanese Woodcuts
1005658

UTAGAWA KUNIYOSHI (1797/98-1861), färg träsnitt, Triptyk. Japan, 1849-53.

Avbildar kabuki skådespelerskor, totalmått 73,2x36 cm.

Veck, hål, missfärgningar, revor, ihopklistrade, fläckar, kantskador, lagningar. Delvis ihopklistrad på passepartout.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Klubbat pris
2 250
214
223
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
4 feb 2018 20:31
2 250 SEK
4 feb 2018 20:31
2 050 SEK
4 feb 2018 20:30
1 850 SEK
4 feb 2018 20:30
1 750 SEK
4 feb 2018 20:30
1 650 SEK
Rekommendationer