UTAGAWA KUNIYOSHI (1797/98-1861), färg träsnitt, Triptyk. Japan, 1849-53.

Avbildar kabuki skådespelerskor, totalmått 73,2x36 cm.

Veck, hål, missfärgningar, revor, ihopklistrade, fläckar, kantskador, lagningar. Delvis ihopklistrad på passepartout.

Klubbat pris
2 250
199
207
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
4 feb 2018 20:31
2 250 SEK
4 feb 2018 20:31
2 050 SEK
4 feb 2018 20:30
1 850 SEK
4 feb 2018 20:30
1 750 SEK
4 feb 2018 20:30
1 650 SEK
4 feb 2018 20:30
1 550 SEK
4 feb 2018 20:29
1 350 SEK
4 feb 2018 20:29
1 250 SEK
4 feb 2018 20:29
1 110 SEK
4 feb 2018 20:29
1 010 SEK
4 feb 2018 17:52
800 SEK
4 feb 2018 17:52
750 SEK
4 feb 2018 17:52
650 SEK
4 feb 2018 17:52
600 SEK
26 jan 2018 20:55
500 SEK