1026196

ANDERS ZORN

Etsning, 1903, signerad med blyerts.

"Nya visan". P. 22,7 x 15,1 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram.

Proveniens
Thorsten Laurins samling, Stockholm.
Asplund 171. Hjert & Hjert 199.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johan Jinnerot

Johan Jinnerot
Specialist äldre konst

johan.jinnerot@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    8 700
    828 EUR
    969 USD

    Budhistorik (11 bud)
    3A 9 mar 15:598700SEK
    5 9 mar 15:598500SEK
    3A 9 mar 15:028000SEK
    Acceptpris på 6 000 SEK uppnåddes