1026196

ANDERS ZORN, Etsning, 1903, signerad med blyerts.

"Nya visan". P. 22,7 x 15,1 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram.

Proveniens
Thorsten Laurins samling, Stockholm.
Asplund 171. Hjert & Hjert 199.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johan Jinnerot

    Johan Jinnerot
    Specialist äldre konst

    johan.jinnerot@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    8 700
    851 EUR
    968 USD

    Budhistorik (11 bud)
    3A 9 mar 15:598700SEK
    5 9 mar 15:598500SEK
    3A 9 mar 15:028000SEK
    Acceptpris på 6 000 SEK uppnåddes