1028885

FIGURIN, porslin, "Flykten till Amerika", Christian Thomsen. Royal Copenhagen, Danmark, 1960-tal.

Avbildar Peter och Emil, modellnr 1761, höjd 20,5 cm.

Konditionsrapport

Obet slitage.

Proveniens

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Alexandra Xu

    Alexandra Xu

    alexandra.xu@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 201
    114 EUR
    129 USD

    Budhistorik (7 bud)
    522 apr 2018 12:501201SEK
    3A22 apr 2018 12:501101SEK
    322 apr 2018 7:581100SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes