1029475

FIGURIN, porslin. "Våren", efter Andreas Hald, Royal Copenhagen, Danmark, sent 1800-tal.

Polykrom dekor, design av Andreas Hald, föreställer en allegorisk figur, höjd 19 cm.

Konditionsrapport

Nagg.

Proveniens

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Alexandra Xu

    Alexandra Xu

    alexandra.xu@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 200 SEK

    Slutpris

    1 500
    146 EUR
    167 USD

    Budhistorik (6 bud)
    322 apr 2018 20:571500SEK
    122 apr 2018 11:171400SEK
    421 apr 2018 22:001300SEK
    Acceptpris på 1 100 SEK uppnåddes