1029502

FIGURIN

Porslin. "Venus". Gerhard Henning, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Formgivare Gerhard Henning. Halvglaserad gods, föreställandes Venus, med Juliane Maries märkning, höjd 21 cm, längd 26 cm.

Konditionsrapport

Obet slitage.

Proveniens

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Alexandra Xu

Alexandra Xu

alexandra.xu@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 011
    289 EUR
    336 USD

    Budhistorik (8 bud)
    6A22 apr 08:003011SEK
    522 apr 08:003001SEK
    621 apr 19:372600SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes