1029502

FIGURIN, porslin. "Venus". Gerhard Henning, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Formgivare Gerhard Henning. Halvglaserad gods, föreställandes Venus, med Juliane Maries märkning, höjd 21 cm, längd 26 cm.

Konditionsrapport

Obet slitage.

Proveniens

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Alexandra Xu

    Alexandra Xu

    alexandra.xu@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 011
    293 EUR
    331 USD

    Budhistorik (8 bud)
    6A22 apr 08:003011SEK
    522 apr 08:003001SEK
    621 apr 19:372600SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes