POUL HUNDEVAD, sideboard, ett par, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Fanerade med palisander. Två dörrar vardera med bakomliggande låd och hyllinredning. Märkta "made in denmark", samt "Danish furniture makers control". Metallben. Bredd 138, djup 44, höjd 71 cm (vardera). Nyckel finns.

Slitage, repor, ett bakstycke med hål. Troligen senare ben.

Klubbat pris
7 450
650
680
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
2 apr 2018 18:31
7 450 SEK
2 apr 2018 18:31
7 250 SEK
2 apr 2018 18:30
6 800 SEK
2 apr 2018 18:30
6 600 SEK
2 apr 2018 18:30
6 550 SEK
2 apr 2018 18:30
6 300 SEK
2 apr 2018 18:30
6 100 SEK
2 apr 2018 18:30
6 000 SEK
2 apr 2018 9:35
5 200 SEK
2 apr 2018 9:34
5 000 SEK
29 mar 2018 15:08
4 800 SEK
29 mar 2018 15:05
3 600 SEK
28 mar 2018 20:50
3 400 SEK
27 mar 2018 22:48
3 200 SEK
27 mar 2018 19:50
3 000 SEK
26 mar 2018 16:12
1 500 SEK
Om Cites