Släpp in våren

857 föremål
MONICA BACKSTRÖM, fat, glas.
MONICA BACKSTRÖM, fat, glas.
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF EKBERG, vas, stengods, Gustavsberg, 1921.
Klubbat pris
3 925 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, skål, stengods, "Veckla", Gustavsberg.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
EWALD DAHLSKOG, golvvas, fajans, Bo fajans.
Klubbat pris
2 405 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad 22/150.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EVALD NIELSEN, bricka, silver, Danmark 1938.
Klubbat pris
3 601 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, tekanna, stengods Gustavsberg.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vaser/kannor, 2 st, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GERTRUD LÖNEGREN, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANDERS MOHAMMAR, skulptur, gips, signerad, 1/2.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNA, DOSA med LOCK, samt URNA, lergods. Songdynastin.
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGLAMPA, 1960-tal.
VÄGGLAMPA, 1960-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BURK, Art Deco, CG Hallberg, Stockholm, 1934.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KELIM, orientalisk, ca 285 x 200 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYST, parian, Gustafsberg, 1908.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PALLAR, 6 st, 18/1900-tal.
PALLAR, 6 st, 18/1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KELIM, orientalisk, ca 172 x 125 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, Stolar 4 st, "Öresund".
Klubbat pris
8 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PABLO PICASSO, EFTER, torrnålsetsning, tryckt signatur.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
INGRID RÅSTRÖM, skål, silver "Sofiero" för GAB, 2012.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LAMPFOT, glas.
LAMPFOT, glas.
Klubbat pris
710 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KELIM, orientalisk, ca 282 x 266 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, kelim, 305 x 260 cm.
MATTA, kelim, 305 x 260 cm.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
GOLVLAMPA, keramik, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 035 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR CYRÈN, skulptur av tenn, 1980-/90-tal. Signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, soffa, modell 678, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
14 170 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UTDRAGSSOFFA, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DÄCKSTOL, ett par, 1900-tal.
DÄCKSTOL, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Fagerhults Sweden.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, vaser, 3 st, stengods, Gustavsberg.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERIK MORNILS, vas, keramik, Nittsjö.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WIWEN NILSSON, fat, tenn, Ystad Tenn, 1934.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CAFÉBORD, 1930/40-tal.
CAFÉBORD, 1930/40-tal.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD möjligen Reiners möbler 1943.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJER , swedish grace,  1920/30-tal.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VINKANNA, sterlingsilver, Tyskland, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, Hans-Agne Jakobsson, modell 260, mässing.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SEVERINGSVAGN, art deco, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, marmor, modern tillverkning.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, tenn, daterad 1935.
SPEGEL, tenn, daterad 1935.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, art déco, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, 2 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERLAND CULLBERG, pastell, signerad.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PRYDNADSÄGG, 24 st, sten, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
725 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK