Släpp in våren

857 föremål
AGNES CLEVE, akvarell, signerad.
Klubbat pris
10 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALICE NORDIN, figurin parian Gustavsberg 1923.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, PALLAR, ett par, "60", Artek 2008.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, STOL 69 OCH PALL E60, Artek.
Klubbat pris
141 EUR
Utropspris
150 EUR
ALVAR AALTO, bordsskiva, Artek 1960/1970-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
ALVAR AALTO, matbord, modell 91, Artek, Finland.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar, 2 st, formgivna 1932-33.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, pallar. 2 st. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 405 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANDERS MOHAMMAR, skulptur, gips, signerad, 1/2.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANDY WARHOL, efter, serigrafi, "Four Flowers", osignerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANGEL PAZMINO, KARMSTOL, 1960-tal,
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Ägget", för Fritz Hansen, 2001.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
ARNE JACOBSEN, karmstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ASK MED LOCK, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1936,
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ASK, silver, C G Hallberg, Stockholm, 1917.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, bokhylla Typenko NK verkstäder 1931.
Klubbat pris
12 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
7 467 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BARNKARMSTOL samt PALL 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARSKÅP/SKÅP, 1930-/40-tal.
BARSKÅP/SKÅP, 1930-/40-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 422 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas av stengods, Gustavsberg studio 1972.
Klubbat pris
1 521 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 602 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
42 100 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BOK, 4 vol, Marc Chagall.
BOK, 4 vol, Marc Chagall.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA, Englesson, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKSKÅP, 1900-tal,
BOKSKÅP, 1900-tal,
Klubbat pris
8 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, "Pronto", Dux, 1900/2000-tal,
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1900-tal.
BORD, 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORD, 1970-tal.
BORD, 1970-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, art deco, omkring 1920/30-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, art déco, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDS/GOLVLAMPA, sent 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1950-tal.
BORDSLAMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, Art deco, tenn, 1930-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, Böhlmarks, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Hans-Agne Jakobsson, modell 260, mässing.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, nysilver, 1910/20-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Boréns, 1980-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Fagerhults Sweden.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPLATEAU, mässing och glas.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPLATEAU/BRICKA, glas och mässing, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
150 EUR
BRICKA, rostfritt stål, Gense, 1930/40-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", 1974.
Klubbat pris
3 701 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", daterad 1961.
Klubbat pris
4 401 SEK
Utropspris
4 000 SEK