Släpp in våren

857 föremål
UGO CIPRIANI, efter, skulptur, gips, signerad.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, slätväv, 295 x 208 cm.
MATTA, slätväv, 295 x 208 cm.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, bokhylla Typenko NK verkstäder 1931.
Klubbat pris
12 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 6 st Thonet. 1900-tal.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AGNES CLEVE, akvarell, signerad.
Klubbat pris
10 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
42 100 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BOKSKÅP, 1900-tal,
BOKSKÅP, 1900-tal,
Klubbat pris
8 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, kelim, 305 x 260 cm.
MATTA, kelim, 305 x 260 cm.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets slut.
SIDEBOARD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINSKÅP, Engelsk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, Stolar 4 st, "Öresund".
Klubbat pris
8 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
11 501 SEK
Utropspris
5 000 SEK
C GÖRAN KARLSSON, gouache, signerad och daterad -99.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPA, mässing och lackerad plåt, 1900-tal.
Klubbat pris
5 401 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1960/70-tal.
Klubbat pris
746 EUR
Utropspris
300 EUR
STOLAR, 8 st, 1900-tal,
STOLAR, 8 st, 1900-tal,
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFA, möjligen Italien. 1900-talets senare del.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtöljer, ett par, "Lamino", Swedese.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD möjligen Reiners möbler 1943.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Karin".
Klubbat pris
14 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LARS DROUGGE, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, 1900-talets mitt.
SOFFA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOLSTOLAR, ett par,
SOLSTOLAR, ett par,
Klubbat pris
3 003 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERNST METHER-BORGSTRÖM, gouache, signerad, 1960-tal.
Klubbat pris
2 505 EUR
Utropspris
2 000 EUR
MATTA, kelim, 205 x 163 cm.
MATTA, kelim, 205 x 163 cm.
Klubbat pris
280 EUR
Utropspris
300 EUR
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st Thonet -81.
STOLAR, 4 st Thonet -81.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 301 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1900-talets andra hälft, CITES-intyg,
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 7 st, "Pia" Tore Ahlsén, Gärsnäs.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MARCEL WANDERS "Knotted Chair", Cappellini, Italien.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 62/90.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TAKLAMPA, Sputnik-modell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, tenn, Swedish Grace.
SPEGEL, tenn, Swedish Grace.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, tenn, daterad 1935.
SPEGEL, tenn, daterad 1935.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, allmoge, omkring 1900.
SOFFA, allmoge, omkring 1900.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
1 800 SEK
ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Ägget", för Fritz Hansen, 2001.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
KURT ØSTERVIG, barskåp, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
31 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
JOSEF FRANK, tevagn, modell 691, Svenskt Tenn.
Klubbat pris
8 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GERTRUD LÖNEGREN, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, firma Svensk Tenn, modell 2599.
Klubbat pris
7 350 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LÅNGBÄNK /SÄTE, Hälsingland, 1800-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARIN MOBRING, fåtölj, "Amiral", IKEA.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, kelim, 285 x 197 cm.
MATTA, kelim, 285 x 197 cm.
Klubbat pris
2 001 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CG HALLBERG, skrin, silver, Stockholm, 1924.
Klubbat pris
3 110 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stolar, 6 st, Vitra, 2013.
Klubbat pris
8 150 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ERLING JOHANSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1970-tal.
BORD, 1970-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK