Carl Fagerlund

(Sverige, 1915-2011)
Carl Fagerlund
(Sverige, 1915-2011)

CARL FAGERLUND, vägglampor, ett par, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mässing. Välvd skärm av klarglas med reliefdekor. Höjd 25 cm.

Ej funktionstestade/ ny el behövs. Slitage. Mindre nagg.

Klubbat pris
1 350
118
123
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
17 mar 2018 18:56
1 350 SEK
17 mar 2018 18:56
1 313 SEK
14 mar 2018 19:14
1 200 SEK
12 mar 2018 22:38
1 100 SEK
12 mar 2018 17:34
1 000 SEK