Släpp in våren

857 föremål
FIRMA SVENSKT TENN, handspegel, tenn, Stockholm, ostämplad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, keramik, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 035 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CIGARRSKRIN, silver, K Andersson, Stockholm, 1917.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DRINKTILLBEHÖR, silver, 14 delar, 1960-tal.
Klubbat pris
1 605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BYST, parian, Gustafsberg, 1908.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LAMPFOT, glas.
LAMPFOT, glas.
Klubbat pris
710 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIK MORNILS, vas, keramik, Nittsjö.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PER OLOF ULTVEDT, färglitografi, "c", signerad.
Klubbat pris
1 802 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGLAMPA, "Pistillino", Valenti.1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKULPTUR, porslin, Rosenthal.
SKULPTUR, porslin, Rosenthal.
Klubbat pris
1 555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, tenn, Swedish Grace.
SPEGEL, tenn, Swedish Grace.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, tenn, daterad 1935.
SPEGEL, tenn, daterad 1935.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PORTRÄTTBYST parian Gustavsberg 1870-75.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOL, Fischer, 1900-talets början.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WA BOLIN, skål, silver, Stockholm, 1928.
Klubbat pris
1 775 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÖCKER, 22 st, om svenskt konsthantverk mm.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SEVERINGSVAGN, art deco, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANDERS MOHAMMAR, skulptur, gips, signerad, 1/2.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
INGRID RÅSTRÖM, skål, silver "Sofiero" för GAB, 2012.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVSTOL, AB Johanson & Söner, Hyssna, 1960-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, lergods, Upsala-Ekeby.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, skålar, 2 st, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BERNDT FRIBERG, vas av stengods, Gustavsberg studio 1972.
Klubbat pris
1 521 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, 166 x 125 cm.
MATTA, kelim, 166 x 125 cm.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHRISTIAN ERIKSSON, Skulptur, gips, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt,
Klubbat pris
2 655 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 152 x 109 cm.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VILSTOL, "Karlskrona", Ikea, sent 1900-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EWALD DAHLSKOG, vas, stengods, Bo Fajans.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL MALMSTEN, pall, "Visingsö",
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, tenn, GAB Stockholm 1938.
Klubbat pris
1 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIC LÖFMAN, vas, silver, MGAB, Uppsala 1986.
Klubbat pris
1 004 SEK
Utropspris
1 500 SEK
UGO CIPRIANI, efter, skulptur, gips, signerad.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TÄNDSTICKSHÅLLARE, 2 st, 1900-tal,
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DÄCKSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 301 SEK
Utropspris
1 500 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH- 5", Louis Poulsen, Danmark.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1924.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
AXEL EINAR HJORTH, bokhylla Typenko NK verkstäder 1931.
Klubbat pris
12 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Atelje lyktan, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD, Alberts, Tibro, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, nysilver, 1910/20-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1950-tal.
BORDSLAMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN/RULLBORD, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LAGE LINDELL, litografi, provtryck.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, Art deco, tenn, 1930-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1970-tal.
SOFFBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK