Firma Svenskt Tenn

(Sverige, Grundat 1924)
Firma Svenskt Tenn
(Sverige, Grundat 1924)

MUGG, tenn, firma Svenskt Tenn, 1948.

Handtag av mässing. Stämplad med änglamärket, SVENSKT TENN STOCKHOLM X8. Höjd 6,5 cm.

Slitage, repor.

Formgivare

Klubbat pris
4 900
427
447
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
6 apr 2018 20:59
4 900 SEK
6 apr 2018 19:17
4 700 SEK
6 apr 2018 19:17
4 500 SEK
6 apr 2018 19:17
4 500 SEK
6 apr 2018 19:17
4 200 SEK
6 apr 2018 19:17
4 000 SEK
6 apr 2018 19:17
3 800 SEK
6 apr 2018 19:17
3 600 SEK
6 apr 2018 19:16
3 400 SEK
6 apr 2018 19:16
3 200 SEK
5 apr 2018 14:59
3 000 SEK
4 apr 2018 18:48
2 000 SEK
3 apr 2018 19:09
400 SEK
2 apr 2018 10:16
300 SEK