Släpp in våren

857 föremål
SPEGEL, 1970-tal.
SPEGEL, 1970-tal.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, Thonet, 1900-talets första hälft,
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EERO SAARINEN, stolar 4 st "Tulip".
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VINKANNA, sterlingsilver, Tyskland, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 779 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SWEDISH MODERN, spegel, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PAUL DELVAUX, etsning, signerad och numrerad 27/40.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, soffa, modell 678, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
14 170 SEK
Utropspris
7 000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH- 5", Louis Poulsen, Danmark.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERLAND CULLBERG, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
58 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
STOLAR, fyra stycken, omkring år 2000.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VITRINSKÅP, ek och glas, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 811 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
IVAN JORDELL, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 705 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ELEMENTSKYDD, ett par, mässing, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERNDT FRIBERG, vas av stengods, Gustavsberg studio 1972.
Klubbat pris
1 521 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Kelim. Ca 300x195 cm.
MATTA, Kelim. Ca 300x195 cm.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
800 EUR
POUL KJÆRHOLM, fåtölj, PK22, Fritz Hansen, Danmark 1999.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TASTEVIN, silver, London, 1931.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, samtida.
FÅTÖLJ, samtida.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KANDELABER, mässing, Gusum Metallslöjden.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Hans-Agne Jakobsson, modell 260, mässing.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FIGURIN, Gustavsberg, 1905, parian.
Klubbat pris
3 621 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERLAND CULLBERG, pastell, signerad.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt,
Klubbat pris
2 655 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA,1950-tal, Eskilstuna Elektrofabrik.
Klubbat pris
1 630 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BURK, Art Deco, CG Hallberg, Stockholm, 1934.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATBORD, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 556 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, glas och mässing. 1970-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, art deco, omkring 1920/30-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EDVIN HELSETH, stolar, ett par, "Fureka", Norge.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, 190 x 147 cm.
MATTA, kelim, 190 x 147 cm.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Bergbom 1960-tal.
GOLVLAMPA, Bergbom 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-tal,
SOFFBORD, 1900-tal,
Klubbat pris
3 439 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-tal,
VITRINSKÅP, 1900-tal,
Klubbat pris
5 210 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, nysilver, 1910/20-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HERMÈS, askfat, porslin.
HERMÈS, askfat, porslin.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EERO SAARINEN, STOLAR, 3 st, "Tulip", Knoll.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MARI SIMMULSON, keramik, bordslampa Upsala-Ekeby.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Marocko, ca 305 x 195 cm.
Klubbat pris
6 900 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOLAR , 4 st, 1960-tal.
STOLAR , 4 st, 1960-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, CFC, Silkeborg, Danmark, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIERRE OLOFSSON, FÄRGLITOGRAFI, signerad o numrerad 24/210.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, rotting, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ASK MED LOCK, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1936,
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK