Maria Lindeman

(Finland)
Maria Lindeman
(Finland)

MARIA LINDEMAN, GOLVLAMPA, K10-2, Idman, 1900-talets mitt.

Polerad mässing samt svartlackerad metall. Konformade glasskärmar, höj- och sänkbara. Skärmens höjd 17 cm, stommens höjd 141 cm, rund fot ø 23 cm. Totalhöjd ca 152 cm.

En skärm skadad. Ej funktionstestad. Avbrytarna ej original. Repor med färgförlust.

Klubbat pris
530
6 079
555
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (17 bud)
29 mar 2018 16:05
530 EUR
29 mar 2018 16:05
510 EUR
29 mar 2018 16:05
480 EUR
29 mar 2018 16:05
460 EUR
29 mar 2018 16:05
430 EUR
29 mar 2018 16:05
410 EUR
29 mar 2018 16:05
380 EUR
29 mar 2018 16:05
360 EUR
29 mar 2018 16:05
330 EUR
29 mar 2018 16:05
310 EUR
29 mar 2018 14:51
270 EUR
29 mar 2018 14:51
250 EUR
28 mar 2018 22:23
230 EUR
28 mar 2018 22:23
210 EUR
27 mar 2018 12:27
150 EUR
26 mar 2018 21:52
55 EUR
26 mar 2018 19:41
50 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492