Släpp in våren

857 föremål
CÉSAR BALDACCINI, skulptur, signerad och numrerad 27/150.
Klubbat pris
17 560 SEK
Utropspris
10 000 SEK
EWALD DAHLSKOG, golvvas, fajans, Bo fajans.
Klubbat pris
2 405 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STOLAR, ett par, Arne Jacobsen för Fritz Hansen "Sjuan".
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
WILLY BALLEZ soffbord 1970/80-tal Belgien.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVLAMPA, Atelje lyktan, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1960-tal. Totalhöjd ca 86 cm.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand Ateljé.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ASK, silver, C G Hallberg, Stockholm, 1917.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsbergs studio 1963.
Klubbat pris
6 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TEKANNA samt VAS stengods signerade 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CIGARRETUI, silver, 1900-talets mitt,
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR CYRÉN, vas, Orrefors 1989, Graal.
Klubbat pris
2 701 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TORA VEGA HOLMSTRÖM, olja på pannå.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, barockstil, Spanien. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIRMA SVENSKT TENN, handspegel, tenn, Stockholm, ostämplad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad 22/150.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYST, parian, Gustafsberg, 1908.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
7 467 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKULPTUR, porslin, Rosenthal.
SKULPTUR, porslin, Rosenthal.
Klubbat pris
1 555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER , swedish grace,  1920/30-tal.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ANDERS MOHAMMAR, skulptur, gips, signerad, 1/2.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIC RÅSTRÖM, vas, silver, Råströms, Stockholm, 1964.
Klubbat pris
1 957 SEK
Utropspris
2 500 SEK
INGRID RÅSTRÖM, skål, silver "Sofiero" för GAB, 2012.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, Glas Mäster, Markaryd, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILLIE WEBERG, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris
3 078 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Surrea", Gustavsberg.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL, 1900-talets senare hälft.
Klubbat pris
98 EUR
Utropspris
150 EUR
SOFFBORD, 1970-tal.
SOFFBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Marocko, 330 x 222 cm.
MATTA, Marocko, 330 x 222 cm.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 295 x 220 cm.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOL, Frankrike 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, rölakan, ca 269 x 178 cm.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, Firma Svenskt Tenn, modell 2357.
Klubbat pris
4 410 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SATSBORD Danmark 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
POUL KJAERHOLM, fåtölj, PK-22, Fritz Hansen Danmark 2004.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FISKBESTICK, 12+12 delar, "Nobel", Gunnar Cyrén Gense.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DÄCKSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KELIM, orientalisk, ca 340 x 260 cm.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BORDSLAMPA, 1950-tal.
BORDSLAMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF EKBERG, stengods, vas, Gustavsberg 1906.
Klubbat pris
4 475 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar. 2 st. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 405 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LENA CRONQVIST, etsning, signerad och numrerad 45/75.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GÖSTA GRÄHS, tekanna av stengods, Rörstrand 1980-tal.
Klubbat pris
1 220 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Kurdestan 356 x 358 cm.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PALLAR/FOTPALLAR, ett par, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
2 805 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, "Pronto", Dux, 1900/2000-tal,
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MUGG, tenn, firma Svenskt Tenn, 1948.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 227 x 158 cm.
Klubbat pris
2 907 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, tekanna, stengods Gustavsberg.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIERRE OLOFSSON, blandteknik, signerad olofsson.
Klubbat pris
6 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SIRI DERKERT, Teckning "Eva", signerad.
Klubbat pris
3 201 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MAX ERNST, färgetsning, numrerad 78/100 och signerad.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK