ESBEN KLINT, bordslampa modell 311 Danmark 1900-talets andra hälft
Fot av glas, veckad skärm, total höjd ca 60 cm
Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Skärm med smärre skador
Formgiven 1949