Släpp in våren

857 föremål
SIDEBOARD, 1940/50-tal.
SIDEBOARD, 1940/50-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON, brons, "Myran", No 890.
Klubbat pris
28 254 SEK
Utropspris
18 000 SEK
CIGARRSKRIN, silver, K Andersson, Stockholm, 1917.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DRINKTILLBEHÖR, silver, 14 delar, 1960-tal.
Klubbat pris
1 605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WA BOLIN, skål, silver, Stockholm, 1928.
Klubbat pris
1 775 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, barock, 16-/1700-tal.
SPEGEL, barock, 16-/1700-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, Itsu 1900-talets mitt.
Klubbat pris
900 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, STOL 69 OCH PALL E60, Artek.
Klubbat pris
141 EUR
Utropspris
150 EUR
SERVERINGSVAGN, 1900-tal.
SERVERINGSVAGN, 1900-tal.
Klubbat pris
1 503 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KG NILSON, olja på duk, signerad KG Nilson och daterad 2007.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TAKLAMPA, "Sputnikmodell", 1900-tal. Totalhöjd ca 108 cm.
Klubbat pris
12 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ERIK MORNILS, vas, keramik, Nittsjö.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PER OLOF ULTVEDT, färglitografi, "c", signerad.
Klubbat pris
1 802 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALICE NORDIN, figurin parian Gustavsberg 1923.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1970-tal. Höjd ca 144 cm.
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SERVERINGSVAGN 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSOFFA, 1900-tal.
TRÄDGÅRDSOFFA, 1900-tal.
Klubbat pris
3 701 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÅKE STRÖMDAHL, bricka, silver, Stockholm 1962.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal.
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal.
Klubbat pris
1 901 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA , 1970-tal.
TAKLAMPA , 1970-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVANHALSFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR 4 st Danmark modern tillverkning.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÖNSTERLAMPOR, 2+1 st, mässing, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, BORDSLAMPA, chamotterat stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HENRI MATISSE, efter, färglitografi, signerad i trycket.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON, figurin, stengods,
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKRIVBORD, "Regina", Nordiska Kompaniet, 1934.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, slätväv, 280 x 263 cm.
MATTA, slätväv, 280 x 263 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 375 x 206 cm.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EDDIE FIGGE, olja på duk, signerad och daterad 1960.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CAFÉBORD, 1930/40-tal.
CAFÉBORD, 1930/40-tal.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÖCKER, 22 st, om svenskt konsthantverk mm.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Marocko, ca 300 x 215 cm.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SKRIVSTOL, AB Johanson & Söner, Hyssna, 1960-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MANUEL ROS, akryl på duk, 1999.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSLAMPA, Böhlmarks, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, Alberts, Tibro, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARAFF, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORGSTOL, rotting 1900-tal.
KORGSTOL, rotting 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STAFFLI, trä, modern tillverkning.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, 1930/1940-tal.
SOFFA, 1930/1940-tal.
Klubbat pris
6 556 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA SAMT FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVVAS, lergods, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVFIGURIN, porslin, "Doberman" , 1900/2000-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SATSBORD, 3 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, matbord, modell 91, Artek, Finland.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EVALD NIELSEN, bricka, silver, Danmark 1938.
Klubbat pris
3 601 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LENNART RODHE, färglitografi, signerad och daterad 1958.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 800 SEK
VÄGGLAMPA, "Pistillino", Valenti.1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TORE AHLSÉN, taklampa, "Pia-lampan", Gärsnäs.
Klubbat pris
2 125 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR CYRÈN, skulptur av tenn, 1980-/90-tal. Signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 315 x 200 cm.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK