Hugo Elmqvist

(Sverige, 1862-1930)
Hugo Elmqvist
(Sverige, 1862-1930)

VAS, patinerad brons, G Backlund & Hugo Elmqvist, jugend, 1900-talets början. Signerad.

Spolformad. Reliefdekor av växter. Höjd 22 cm.

Obetydligt slitage.

Klubbat pris
3 200
284
299
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
17 mar 2018 21:21
3 200 SEK
17 mar 2018 21:21
3 000 SEK
17 mar 2018 18:07
2 000 SEK
16 mar 2018 17:30
500 SEK
16 mar 2018 15:14
300 SEK