Eero Saarinen

(Finland, 1910-1961)
Eero Saarinen
(Finland, 1910-1961)

EERO SAARINEN, sidobord "Tulip" för Knoll International, 1900-talets andra hälft.

Rund skiva av marmor på fot av vitlackerad metall, märkt i godset undertill, diameter 50, höjd 50 cm

Smärre slitage. Repor. Märken.

Formgivare

Klubbat pris
7 203
639
667
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
22 mar 2018 20:30
7 203 SEK
22 mar 2018 20:30
7 003 SEK
22 mar 2018 20:27
7 002 SEK
22 mar 2018 20:26
6 802 SEK
22 mar 2018 20:26
6 602 SEK
8
22 mar 2018 20:26
6 500 SEK
22 mar 2018 20:24
6 200 SEK
22 mar 2018 20:18
6 000 SEK
22 mar 2018 20:18
5 800 SEK
22 mar 2018 8:30
5 600 SEK
21 mar 2018 8:51
5 400 SEK
20 mar 2018 21:44
5 200 SEK
17 mar 2018 15:02
5 000 SEK
17 mar 2018 15:02
4 800 SEK
17 mar 2018 15:02
4 600 SEK
17 mar 2018 15:01
4 400 SEK
17 mar 2018 15:01
4 200 SEK
15 mar 2018 14:40
4 000 SEK
15 mar 2018 12:13
1 000 SEK

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13