VINKANNA, sterlingsilver, Tyskland, tidigt 1900-tal.

Uppsvängt handtag med akantusdekor. Rund fot. Höjd 24,5 cm. Vikt 430 gram.

Smärre slitage. En mindre bucka.

Klubbat pris
3 950
350
366
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
22 mar 2018 12:13
3 950 SEK
22 mar 2018 11:01
3 750 SEK
22 mar 2018 11:01
3 680 SEK
22 mar 2018 11:00
3 550 SEK
22 mar 2018 10:21
3 350 SEK
10
22 mar 2018 10:20
3 150 SEK
22 mar 2018 10:20
3 000 SEK
21 mar 2018 15:49
2 930 SEK
9
21 mar 2018 15:49
2 730 SEK
9
21 mar 2018 15:26
2 720 SEK
21 mar 2018 15:25
2 520 SEK
9
21 mar 2018 15:25
2 430 SEK
19 mar 2018 23:41
2 220 SEK
8
19 mar 2018 23:37
2 020 SEK
19 mar 2018 23:37
2 000 SEK
18 mar 2018 20:57
1 920 SEK
18 mar 2018 20:57
1 820 SEK
18 mar 2018 10:04
1 700 SEK
18 mar 2018 9:46
1 600 SEK
17 mar 2018 16:56
1 500 SEK
16 mar 2018 13:49
1 000 SEK
15 mar 2018 23:22
800 SEK
15 mar 2018 19:53
750 SEK
15 mar 2018 19:46
300 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14