RÖKELSEKAR, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.

I Ge-glaze glasyr, med krackelyr, på tripod, diameter 27 cm.

Slitage

Klubbat pris
3 200
279
292
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
2 apr 2018 12:25
3 200 SEK
2 apr 2018 12:23
3 000 SEK
2 apr 2018 6:23
2 500 SEK
1 apr 2018 20:39
2 134 SEK
1 apr 2018 10:53
1 509 SEK
30 mar 2018 22:15
1 100 SEK
30 mar 2018 17:26
1 000 SEK
27 mar 2018 18:03
456 SEK
27 mar 2018 10:28
300 SEK