MATTA, Täbris, signerad, part silk, 210 x 148 cm.

Laxrosa fält med fleruddig mittmedaljong och hörnornament. Rosa huvudbård med växtmönster.

Smärre slitage. Mindre fläckar och något smutsig. Langetteringen har släppt på ett ställe.

5 000
437
461
Utropspris
10 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
23 mar 2018 13:57
5 000 SEK
21 mar 2018 12:57
4 500 SEK
21 mar 2018 8:13
3 000 SEK
20 mar 2018 17:54
1 000 SEK