HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1900-talets andra hälft.

Mässing. Behängd med fransar. Etikettmärkt. Diameter ca 40 cm, höjd ca 25 cm.

Bruksskick. Klippt öppning i sladdkåpan för sladd. Smärre fläckar. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
5 400
477
497
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
17 mar 2018 19:49
5 400 SEK
17 mar 2018 19:49
5 200 SEK
17 mar 2018 19:49
5 000 SEK
17 mar 2018 19:49
4 800 SEK
17 mar 2018 19:49
4 400 SEK
17 mar 2018 19:49
4 200 SEK
17 mar 2018 19:49
4 100 SEK
16 mar 2018 14:45
4 000 SEK
10 mar 2018 10:08
3 700 SEK
9 mar 2018 21:20
3 000 SEK
9 mar 2018 19:07
300 SEK