TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Renlav", signerad Tapio Wirkkala, Iittala. Formgiven 1950.

Matterat glas. Höjd ca 20 cm.

Smärre slitage. Mindre nagg på nederkant.

Klubbat pris
3 200
282
295
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
14 mar 2018 20:26
3 200 SEK
11 mar 2018 9:31
3 000 SEK
8 mar 2018 9:52
500 SEK
7 mar 2018 16:58
400 SEK
7 mar 2018 14:58
300 SEK