Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, VÄGGLAMPOR, ett par, 3054, Orno 1900-talets mitt.

Mässingsskaft med kupa i vitlackerad metall, kupans längd ca 20 cm. Totalhöjd inkl väggfästet ca 30 cm. Märkta Orno.

Märkbara fläckar. Repor, ställvis med smärre färgförlust. Smärre bucklor. Ej funktionstestade.

Formgivare

Klubbat pris
445
5 104
466
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (11 bud)
3 apr 2018 20:03
445 EUR
3 apr 2018 20:03
425 EUR
3 apr 2018 20:02
405 EUR
3 apr 2018 20:02
390 EUR
3 apr 2018 20:02
375 EUR
3 apr 2018 20:02
355 EUR
3 apr 2018 20:01
320 EUR
27 mar 2018 22:35
300 EUR
27 mar 2018 22:08
160 EUR
27 mar 2018 14:21
150 EUR
27 mar 2018 12:13
100 EUR

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492