BORDSLAMPA, nysilver, 1910/20-tal.

Skaft med genombruten dekor. Skärm med fransar samt med dekor av fassetslipat tonat glas. Höjd 44 cm.

Slitage. Lagningar. Del, troligen tidigare lysknapp, saknas. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
3 000
262
274
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (20 bud)
2 apr 2018 15:15
3 000 SEK
2 apr 2018 15:15
2 800 SEK
2 apr 2018 15:15
2 800 SEK
2 apr 2018 15:13
2 600 SEK
2 apr 2018 15:12
2 400 SEK
2 apr 2018 14:32
2 200 SEK
2 apr 2018 14:32
2 000 SEK
2 apr 2018 2:48
1 900 SEK
2 apr 2018 2:48
1 800 SEK
2 apr 2018 2:48
1 700 SEK
2 apr 2018 2:48
1 600 SEK
1 apr 2018 20:43
1 400 SEK
1 apr 2018 20:43
1 300 SEK
1 apr 2018 16:11
1 100 SEK
1 apr 2018 16:11
1 000 SEK
1 apr 2018 16:11
750 SEK
1 apr 2018 16:11
700 SEK
1 apr 2018 3:43
400 SEK
27 mar 2018 18:30
350 SEK
26 mar 2018 20:30
300 SEK