BORDSLAMPA SAMT LJUSSTAKAR, ett par. Mässing och glas, troligen 1960 / 70-tal.

Bordslampan med löstagbar solid glas top på ställ av mässing, höjd 17 cm. Ljusstakarna av Arthur Pe, Kolbäck. Lösa manschetter, höjd 7,5 cm.

Obetydligt slitage. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
1 100
96
100
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
18 apr 2018 15:46
1 100 SEK
18 apr 2018 15:46
1 000 SEK
18 apr 2018 7:55
750 SEK
18 apr 2018 7:55
700 SEK
17 apr 2018 19:58
650 SEK
17 apr 2018 19:58
600 SEK
17 apr 2018 19:57
550 SEK
17 apr 2018 19:57
500 SEK
15 apr 2018 18:54
450 SEK
15 apr 2018 18:54
400 SEK
15 apr 2018 17:34
350 SEK
11 apr 2018 1:43
300 SEK