Släpp in våren

857 föremål
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Karin".
Klubbat pris
14 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BURK, Art Deco, CG Hallberg, Stockholm, 1934.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BYRÅ, Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYST, parian, Gustafsberg, 1908.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, allmoge, daterad 1813.
BÄNK, allmoge, daterad 1813.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BÖCKER, 22 st, om svenskt konsthantverk mm.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BØRGE MOGENSEN, Stolar 4 st, "Öresund".
Klubbat pris
8 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
C GÖRAN KARLSSON, gouache, signerad och daterad -99.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CAFÉBORD, 1930-tal.
CAFÉBORD, 1930-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CAFÉBORD, 1930/40-tal.
CAFÉBORD, 1930/40-tal.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARIN NILSON, skulptur signerad och daterad 1930.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CARL MALMSTEN, pall, "Visingsö",
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL MALMSTEN, soffa "Samspel", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa, "Samsas", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand Ateljé.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CG HALLBERG, skrin, silver, Stockholm, 1924.
Klubbat pris
3 110 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEVISP, 18K guld.
CHAMPAGNEVISP, 18K guld.
Klubbat pris
2 621 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stolar, 6 st, Vitra, 2013.
Klubbat pris
8 150 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CHRISTIAN ERIKSSON, Skulptur, gips, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CIGARRETUI, silver, 1900-talets mitt,
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CIGARRSKRIN, silver, K Andersson, Stockholm, 1917.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
COCKTAILSHAKER, silver, C G Hallberg, Stockholm 1938.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CYKEL, Rambler, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CÉSAR BALDACCINI, skulptur, signerad och numrerad 27/150.
Klubbat pris
17 560 SEK
Utropspris
10 000 SEK
DAGBÄDD, skandinavisk formgivare, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DOSOR 2 st, silver 1804 resp 1809.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DRINKTILLBEHÖR, silver, 14 delar, 1960-tal.
Klubbat pris
1 605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DÄCKSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DÄCKSTOL, ett par, 1900-tal.
DÄCKSTOL, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EDDIE FIGGE, olja på duk, signerad och daterad 1960.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
EDVIN HELSETH, stolar, ett par, "Fureka", Norge.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EDVIN OLLERS, teburk, tenn, Stockholm, 1938.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EERO SAARINEN, STOLAR, 3 st, "Tulip", Knoll.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EERO SAARINEN, stolar 4 st "Tulip".
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ELEMENTSKYDD, ett par, mässing, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ELLINOR TAUBE, olja på duk signerad och daterad -67.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ENRICO BAJ, blandteknik, signerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERIC ERICSON, handspegel, Firma Svenskt Tenn, 2012.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIC LÖFMAN, skål, silver, MGAB, Uppsala, 1972.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIC LÖFMAN, vas, silver, MGAB, Uppsala 1986.
Klubbat pris
1 004 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIC RÅSTRÖM, vas, silver, Råströms, Stockholm, 1964.
Klubbat pris
1 957 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERICH OCH INGRID TRILLER, vas, stengods, Tobo.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK