Eero Saarinen

(Finland, 1910-1961)
Eero Saarinen
(Finland, 1910-1961)

EERO SAARINEN, stolar 4 st "Tulip".

Vitlackerad stomme, lösa stoppade dynor, vitlackerad aluminiumfot. Bredd 49, sitthöjd c:a 45, höjd 80 cm.

Bruksslitage, smärre repor. Klädseln med slitage och fläckar.

Formgivare

Klubbat pris
10 700
936
986
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (25 bud)
8
9 apr 2018 20:11
10 700 SEK
9
9 apr 2018 20:11
10 200 SEK
9
9 apr 2018 13:02
10 000 SEK
11
9 apr 2018 13:02
9 800 SEK
9
9 apr 2018 8:06
9 600 SEK
10
9 apr 2018 8:06
9 400 SEK
9
8 apr 2018 13:24
9 200 SEK
8
8 apr 2018 13:24
9 000 SEK
8
7 apr 2018 10:41
8 900 SEK
6 apr 2018 19:43
8 700 SEK
6 apr 2018 19:43
8 500 SEK
6 apr 2018 19:43
8 400 SEK
6 apr 2018 19:42
8 200 SEK
6 apr 2018 19:42
8 000 SEK
5 apr 2018 22:52
7 600 SEK
2 apr 2018 16:51
7 400 SEK
2 apr 2018 16:51
7 200 SEK
2 apr 2018 16:51
7 200 SEK
31 mar 2018 19:07
7 000 SEK
31 mar 2018 19:03
6 800 SEK
31 mar 2018 19:03
6 800 SEK
31 mar 2018 16:41
6 400 SEK
30 mar 2018 13:39
6 000 SEK
30 mar 2018 9:57
5 000 SEK
30 mar 2018 7:28
4 000 SEK