CARL JOHANN BERG, URNA MED LOCK, silver, St Petersburg 1798.

Oval. 84 silver. Invändigt förgylld. Probermästare Alexandr Ilyich Yashinkov (1795-1826). Höjd 20,5 cm, vikt ca 590 g.

Smärre slitage. Gravyr på foten.

3 500
311
324
Utropspris
15 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
26 mar 2018 0:09
3 500 SEK
23 mar 2018 17:03
2 200 SEK
22 mar 2018 7:48
2 000 SEK
20 mar 2018 8:52
1 000 SEK
20 mar 2018 6:47
500 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46