Eero Saarinen

(Finland, 1910-1961)
Eero Saarinen
(Finland, 1910-1961)

EERO SAARINEN, matbord, "Tulip", Knoll International 1900-talets senare del.

Rund skiva av lackerad marmor på vitlackerad fot av aluminium. Diameter 107, höjd 72 cm

Smärre slitage.

Formgivare

Klubbat pris
28 500
2 515
2 624
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (29 bud)
12
22 apr 2018 15:26
28 500 SEK
11
22 apr 2018 15:26
27 500 SEK
12
22 apr 2018 15:26
27 000 SEK
12
22 apr 2018 15:23
26 500 SEK
10
22 apr 2018 15:23
25 500 SEK
11
22 apr 2018 13:19
24 500 SEK
9
22 apr 2018 13:19
24 000 SEK
9
22 apr 2018 11:38
23 500 SEK
10
22 apr 2018 11:38
22 500 SEK
10
22 apr 2018 10:40
21 000 SEK
8
22 apr 2018 10:40
20 000 SEK
8
21 apr 2018 20:42
19 500 SEK
10
21 apr 2018 20:42
19 000 SEK
8
17 apr 2018 9:49
18 500 SEK
9
17 apr 2018 9:49
18 000 SEK
8
17 apr 2018 9:48
17 500 SEK
9
17 apr 2018 9:48
17 000 SEK
8
17 apr 2018 9:47
16 500 SEK
9
17 apr 2018 9:47
16 000 SEK
8
15 apr 2018 23:20
15 500 SEK
15 apr 2018 23:20
15 000 SEK
8
15 apr 2018 23:20
15 000 SEK
15 apr 2018 14:58
12 000 SEK
15 apr 2018 9:40
10 000 SEK
14 apr 2018 10:54
6 000 SEK
13 apr 2018 23:29
5 200 SEK
13 apr 2018 21:54
5 000 SEK
13 apr 2018 20:25
1 500 SEK
13 apr 2018 18:38
1 000 SEK