Släpp in våren

857 föremål
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, vaser/kannor, 2 st, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GÖSTA GRÄHS, tekanna av stengods, Rörstrand 1980-tal.
Klubbat pris
1 220 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HALLMÖBEL 1970-tal.
HALLMÖBEL 1970-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANDFAT Höganäs 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS J WEGNER, SÄNGSKÅP, 1960 / 70-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HANS WIGERT, torrnålsgravyr, signerad och numerad eget tryck.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1960/70-tal.
Klubbat pris
746 EUR
Utropspris
300 EUR
HENRI MATISSE, efter färglitografi.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HENRI MATISSE, efter, färglitografi, signerad i trycket.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERMAN FOGELIN, vas, stengods, osignerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERMÈS, askfat, porslin.
HERMÈS, askfat, porslin.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HYLLA, rund form, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
INGE SCHIÖLER, Akvarell, signerad.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
INGRID RÅSTRÖM, skål, silver "Sofiero" för GAB, 2012.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
INGVAR HILDINGSSON, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
IVAN JORDELL, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JACK SANGWILL, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JAN JOHANSSON, vas, glas, Orrefors Gallery -90.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 62/90.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JOHAN JOHANSON, teckning, signerad.
Klubbat pris
1 105 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF EKBERG, stengods vaser 3 st, Gustavsberg.
Klubbat pris
3 225 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF EKBERG, stengods, vas, Gustavsberg 1906.
Klubbat pris
4 475 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF EKBERG, vas, stengods, Gustavsberg, 1916.
Klubbat pris
3 275 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF EKBERG, vas, stengods, Gustavsberg, 1921.
Klubbat pris
3 925 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, hummertallrikar, 6 st, glas, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, soffa, modell 678, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
14 170 SEK
Utropspris
7 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, Firma Svenskt Tenn, modell 2357.
Klubbat pris
4 410 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, tevagn, modell 691, Svenskt Tenn.
Klubbat pris
8 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JULES SCHYL, Rödkrita, signerad och daterad febr. 1943.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK