Släpp in våren

857 föremål
KANDELABER, mässing, Gusum Metallslöjden.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNA, DOSA med LOCK, samt URNA, lergods. Songdynastin.
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KANNA, tenn, GAB, Stockholm 1933.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARAFF, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARIN MOBRING, fåtölj, "Amiral", IKEA.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
11 501 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KARL LINDSTRÖM, vas, Rörstrand, 1900-talets början.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KARMSTOL. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, allmoge, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, Thonet, 1900-talets första hälft,
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KELIM, orientalisk, ca 172 x 125 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KELIM, orientalisk, ca 282 x 266 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KELIM, orientalisk, ca 285 x 200 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KELIM, orientalisk, ca 340 x 260 cm.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KELLY ELLSWORTH, litografi, ur Derrière le Miroir no 110.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KG NILSON, olja på duk, signerad KG Nilson och daterad 2007.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KONSOLBORD, FIAM, glas. 2000-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL 1900-tal.
KORGSTOL 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORGSTOL, 1900-talets senare hälft.
Klubbat pris
98 EUR
Utropspris
150 EUR
KORGSTOL, rotting 1900-tal.
KORGSTOL, rotting 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KURT ØSTERVIG, barskåp, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
31 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Kelim, orientalisk, ca 345 x 260 cm.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LAGE LINDELL, litografi, provtryck.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LAMPFOT, glas.
LAMPFOT, glas.
Klubbat pris
710 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LARS DROUGGE, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LARS NORRMAN, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LENA CRONQVIST, etsning, signerad och numrerad 45/75.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LENNART RODHE, färglitografi, signerad och daterad 1958.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 800 SEK
LENNART ROSENSOHN, akvarell. Signerad och daterad 69.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON, brons, "Myran", No 890.
Klubbat pris
28 254 SEK
Utropspris
18 000 SEK
LISA LARSON, figurin, stengods,
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LÅNGBÄNK /SÄTE, Hälsingland, 1800-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MAN RAY, etsning, signerad och numrerad 65/99.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MANUEL ROS, akryl på duk, 1999.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MARCEL WANDERS "Knotted Chair", Cappellini, Italien.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MARI SIMMULSON, keramik, bordslampa Upsala-Ekeby.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATBORD, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 556 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATS BORGSTRÖM, fat, glas, Orrefors, signerad.
Klubbat pris
551 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Kelim. Ca 300x195 cm.
MATTA, Kelim. Ca 300x195 cm.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
800 EUR
MATTA, Marocko, 295 x 205 cm.
MATTA, Marocko, 295 x 205 cm.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Marocko, 330 x 222 cm.
MATTA, Marocko, 330 x 222 cm.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 188 x 160.
MATTA, Marocko, ca 188 x 160.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 227 x 158 cm.
Klubbat pris
2 907 SEK
Utropspris
3 000 SEK