Jugend

(Sverige, 1890-1920)
Jugend
(Sverige, 1890-1920)

KAFFEKOPPAR, tio stycken, Jugend, Rörstrand, 1900-talets början.

Dekor av blad mot ljus botten.

Mindre bruks- och åldersbetingat slitage.

Formgivare

Klubbat pris
1 300
117
123
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (9 bud)
8
21 mar 2018 20:00
1 300 SEK
21 mar 2018 15:00
1 200 SEK
16 mar 2018 22:14
750 SEK
16 mar 2018 16:23
651 SEK
14 mar 2018 23:05
601 SEK
14 mar 2018 20:47
551 SEK
14 mar 2018 19:33
401 SEK
14 mar 2018 18:31
351 SEK
14 mar 2018 13:37
301 SEK