KARL LINDSTRÖM, vas, Rörstrand, 1900-talets början.

Porslin, polykrom dekor, signerad Rörstrand KL, höjd33 cm.

En nagg vid mynningen.

Proveniens

Konstnären C.O. Hultén.

Klubbat pris
6 200
547
571
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
20 apr 2018 13:07
6 200 SEK
17 apr 2018 20:38
6 000 SEK
13 apr 2018 16:07
4 000 SEK
13 apr 2018 12:52
1 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60