Släpp in våren

857 föremål
MATTA, Marocko, ca 295 x 220 cm.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 300 x 215 cm.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 305 x 195 cm.
Klubbat pris
6 900 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 315 x 200 cm.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 375 x 206 cm.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, kelim, 166 x 125 cm.
MATTA, kelim, 166 x 125 cm.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, 190 x 147 cm.
MATTA, kelim, 190 x 147 cm.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, 205 x 163 cm.
MATTA, kelim, 205 x 163 cm.
Klubbat pris
280 EUR
Utropspris
300 EUR
MATTA, kelim, 285 x 197 cm.
MATTA, kelim, 285 x 197 cm.
Klubbat pris
2 001 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, kelim, 305 x 260 cm.
MATTA, kelim, 305 x 260 cm.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
MATTA, kelim, 339 x 258 cm.
MATTA, kelim, 339 x 258 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, kelim, Kurdestan 356 x 358 cm.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 152 x 109 cm.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 240 x 156 cm.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 250 x 149 cm.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, rölakan, ca 232 x 147  cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, rölakan, ca 269 x 178 cm.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, slätväv, 280 x 263 cm.
MATTA, slätväv, 280 x 263 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, slätväv, 295 x 208 cm.
MATTA, slätväv, 295 x 208 cm.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
221 EUR
Utropspris
300 EUR
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MAX ERNST, färgetsning, numrerad 78/100 och signerad.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MONICA BACKSTRÖM, fat, glas.
MONICA BACKSTRÖM, fat, glas.
Utropspris
2 000 SEK
MONTERSKÅP, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MUGG, tenn, firma Svenskt Tenn, 1948.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OLAVI MARTTILA, pastell, signerad och daterad 2011.
Klubbat pris
182 EUR
Utropspris
250 EUR
PAAVO TYNELL, kandelaber, 1960-talets slut.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
300 EUR
PABLO PICASSO, EFTER, torrnålsetsning, tryckt signatur.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PABLO PICASSO, litografi, efter. Signerad i trycket.
Klubbat pris
5 810 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PALLAR, 6 st, 18/1900-tal.
PALLAR, 6 st, 18/1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALLAR/FOTPALLAR, ett par, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
2 805 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PAUL DELVAUX, etsning, signerad och numrerad 27/40.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PER HASSELBERG, figurin parian Gustavsberg signerad 1912.
Klubbat pris
2 404 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PER OLOF ULTVEDT, färglitografi, "c", signerad.
Klubbat pris
1 802 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIEDESTAL, 2000-tal.
PIEDESTAL, 2000-tal.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PIERRE OLOFSSON, FÄRGLITOGRAFI, signerad o numrerad 24/210.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERRE OLOFSSON, blandteknik, signerad olofsson.
Klubbat pris
6 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PORTRÄTTBYST parian Gustavsberg 1870-75.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH- 5", Louis Poulsen, Danmark.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
POUL KJAERHOLM, fåtölj, PK-22, Fritz Hansen Danmark 2004.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
POUL KJÆRHOLM, fåtölj, PK22, Fritz Hansen, Danmark 1999.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PRYDNADSÄGG, 24 st, sten, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
725 SEK
Utropspris
2 000 SEK
REY URBAN, skål, silver. För SEB. Stockholm, 2007.
Klubbat pris
1 351 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
RÖKELSEKAR, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RÖKELSEKAR, porslin, Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK