RÖKELSEKAR, porslin, Qingdynastin, sent 1800-tal.

Oxblodsglasyr. Diameter ca 20 cm. Höjd ca 10 cm.

Slitage. Skador undertill. Tillverkningsdefekter.

Klubbat pris
1 900
168
175
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
23 apr 2018 13:14
1 900 SEK
23 apr 2018 13:14
1 800 SEK
23 apr 2018 10:57
1 100 SEK
22 apr 2018 21:25
1 000 SEK
17 apr 2018 20:04
500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

250. Thomas Broomé, "Den löst knutna väven".
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK