Josef Ekberg

(Sverige, 1877-1945)
Josef Ekberg
(Sverige, 1877-1945)

JOSEF EKBERG, stengods vaser 3 st, Gustavsberg.

Dekor i sgrafitto-teknik.
Höjd 15,5 cm.1923.
Höjd 12 cm. 1911.
Höjd 7,5 cm. 1906. Dekor av prins Carl och prinsessan Ingeborgs monogram.

Slitage. Glasyrkrackelyr.

Klubbat pris
3 225
283
294
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
30 mar 2018 7:18
3 225 SEK
23 mar 2018 10:02
3 025 SEK
23 mar 2018 10:02
3 000 SEK
23 mar 2018 7:09
1 500 SEK