1041509

JOSEF EKBERG

Vas stengods signerad och daterad 1909 Gustafsberg.

Dekor i sgrafitto-teknik höjd ca 22 cm

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V2

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Patrik Ljungcrantz

Patrik Ljungcrantz

patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    4 475
    431 EUR
    532 USD

    Budhistorik (13 bud)
    117 apr 11:544475SEK
    2A17 apr 11:544275SEK
    217 apr 11:534200SEK