Josef Ekberg

(Sverige, 1877-1945)
Josef Ekberg
(Sverige, 1877-1945)

JOSEF EKBERG, vas, stengods, Gustavsberg, 1916.

Dekor i sgrafitto-teknik. Höjd 32,5 cm.

Krackelyr. Fotringsnagg. Sprickor vid mynningen. Bruksslitage. Lagning vid ena sprickan.

Klubbat pris
3 275
295
311
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
23 apr 2018 9:03
3 275 SEK
17 apr 2018 11:00
3 075 SEK
17 apr 2018 11:00
3 000 SEK
16 apr 2018 16:53
1 500 SEK