JOSEF EKBERG, ytterfoder, "Sgrafitto", flintgods, Gustavsberg. Signerad och daterad 1910

Dekor av stiliserade växter emot ljusblå fond. Diameter 34, höjd 28 cm

Spricka. Krackelyr. Slitage.

Klubbat pris
4 775
424
442
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
28 mar 2018 12:34
4 775 SEK
28 mar 2018 12:34
4 575 SEK
28 mar 2018 12:34
4 275 SEK
28 mar 2018 12:34
4 075 SEK
28 mar 2018 12:34
3 775 SEK
28 mar 2018 12:34
3 575 SEK
27 mar 2018 15:21
3 225 SEK
23 mar 2018 10:02
3 025 SEK
23 mar 2018 10:02
3 000 SEK
23 mar 2018 7:10
1 500 SEK
22 mar 2018 15:18
333 SEK